بیشتر
یک تابستان به یادماندنی
تاریخ : 1395/5/18 دوشنبه
تعداد بازديد: -

یک تابستان به یادماندنی

نگاهی به کلاس‌های اوقات فراغت موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی
تابستان که می‌رسد، حال و هوای خیابان‌ها هم انگار عوض می‌شود. در این روزهای گرم و بلند، توی مترو، اتوبوس، پیاده‌رو و... دانش‌آموزانی را می‌بینی که بعد از 9 ماه درس خواندن، مجالی پیدا کرده‌اند تا به سرگرمی‌های مفرح‌تر رو بیاورند که مهم‌ترین آن‌ها فعالیت‌های ورزشی است. موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی به عنوان بزرگترین کانون غنی‌سازی کلاس آموزشی اوقات فراغت در کشور همه ساله با شروع فصل تابستان برنامه غنی‌سازی کلاس‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان را در دستور کار خود قرار می‌دهد. کلاس‌های ورزشی که هر سال، بهتر از سال قبل در حال برگزاری است و استقبال خوبی از آن‌ها می‌شود. کلاس‌هایی که خاطره‌ی تابستان را زیباتر می‌کند.
این برنامه امسال تابستان طی دو دوره در حال برگزاری است. دوره اول ویژه ماه مبارک رمضان و شامل 12 جلسه بود. دوره دوم از عید فطر به مدت 24 جلسه آغاز شده است که تا اواسط شهریور ادامه خواهد یافت. در این دوره‌ها 32 رشته ورزشی برای سنین 6 تا 18 سال ویژه دختران و پسران در مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در نظر گرفته شده است.
تربیت دینی دانش‌آموزان و تقویت بعد فرهنگی شخصیت آن‌ها در کلاس‌های اوقات فراغت یکی از اهداف مد نظر دست‌اندرکاران مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی است که با طرح "قاصدان نجابت" امکان‌پذیر شده است. در این طرح جذاب، روحانیون در کلاس‌های ورزشی وظیفه تعلیم دانش‌آموزان را بر عهده دارند. تربیت و مشاوره دینی احکام از برنامه‌های حوزه فرهنگی ورزش است. این طرح که برای دومین سال پیاپی اجرا می‌شود، فرصت ارزشمند و نابی برای همراهی با خانواده‌‌ی دانش‌آموزان به منظور توسعه جلوه‌های زیبای اخلاق و رفتار اسلامی در ورزش فراهم می‌کند.
تجلی جلوه‌های اخلاق اسلامی در رفتار ورزشکاران با الگوگیری از زندگی عالم آل محمد(ص)، توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه از طریق ورزشکاران و مراجعان به مجموعه، تربیت ورزشکاران توانمند با اخلاق اسلامی، توجه به الگوی زندگی برتر زنان فاطمی و مردان علوی در فعالیت‌های اجتماعی، تمرین حضور موثر و مفید در جامعه با رعایت هنجارهای جامعه اسلامی مانند حجاب و عفاف و ترویج رفتار و مرام علوی در ورزشکاران و مراجعان مرد با تقویت و تشویق رفتارهای اخلاق‌مدار، از اولویت‌های طرح "قاصدان نجابت" هستند. آموزش رایگان قرآن ویژه دختران و پسران هم از برنامه‌های دیگر این موسسه است که با استقبال خوب خانواده‌ها و دانش‌آموزان روبرو شده است. در این کلاس‌ها آموزه‌های قرآنی و قصص قرآنی برای بچه‌ها بازگو می‌شود.
در مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، برای پسران کلاس‌های شنا، فوتبال، والیبال، تیراندازی با کمان، بسکتبال، بدمینتون، ژیمناستیک، هندبال، فوتسال و رشته‌های رزمی جودو و کشتی در نظر گرفته شده است. دختران هم می‌توانند در کلاس‌های شنا، تیر و کمان، آمادگی جسمانی، بسکتبال، والیبال، بدمینتون و رشته‌های رزمی شرکت داشته باشند. رشته‌های متنوعی که هرکس بر اساس نیاز و علاقه‌ای که دارد در یک یا چندتای آن‌ها ثبت‌نام می‌کند.
این کلاس‌ها هر سال با وسایل پیشرفته و جدیدترین دانش روز جهان، تجهیز می‌شود. آموزش مربی‌ها و الزام به شرکت در کلاس‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های مهم برای مربیان است تا با آخرین تکنیک‌ها و تاکتیک‌های ورزش در رشته‌ی خود آشنا شوند. در بحث زمان‌بندی کلاس‌ها هم سعی شده کلاس‌ها در اوقاتی باشد که هم خانواده و هم بچه‌ها بتوانند نهایت استفاده را از آن ببرند.
مدیریت موسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، عوامل دیگر اجرایی، مربیان و... سال‌ها است که در زیر سایه‌ی الطاف امام هشتم، با یک با برنامه‌ریزی جامع و کامل در اوقات فراغت فصل تابستان فرصتی فراهم کرده‌اند تا برای دانش‌آموزان لحظاتی زیبا، خاطره‌انگیز و مفرح را رقم بزنند. در تابستانی از جنس تحرک، اخلاق و دین که سال‌های سال، منش و روش پهلوانان این مرز و بوم بوده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
تعداد بازديد اين صفحه: 2223